2014 Autumn Open Show

IMG_1359

JUDGE MRS GILLIAN LEWIS

JUDGES CRITIQUE Mrs G Lewis please click to open

BEST IN SHOW
VANDREEM IMPERIAL DEBRUSSI

IMG_1360

RESERVE BEST IN SHOW
GLYNSAM WHITE DREAM

IMG_1363

BEST OPPOSITE SEX IN SHOW
NIKARA DANCING WITH MY DREAM

BEST PUPPY IN SHOW
NIKARA DANCING WITH MY DREAM

IMG_1361

BEST OPPOSITE PUPPY IN SHOW
NIKARA DANCING ON AIR TO ARIANHOD

IMG_1362

BEST VETERAN IN SHOW
TRUSAM SILVER SPIRIT

Class 1 MPD 1 Entry 1 Abs

Class 2 PD 5 Entries 3 Abs
[table]1st ,LLOYDS , NIKARA DANCING ON AIR TO ARIANHOD
2nd,MOODY & HAFFENDEN,NOVASKAYA LYSANDRO LEFAY[/table]

Class 3  JD 7 Entries 3 Abs
[table]1st,SHEPHERDS,ROSNORSKE BERTIE BOLLINGER AT SHIANISE
2nd,LLOYDS,NIKARA DANCING ON AIR TO ARIANHOD
3rd,BROWNS,SERENTIY BLAZE AT SNOWCAP
4th,MUIRS,LILRECONTYE FORESR LEGEND[/table]

Class 4 Yearling Dob 2 Entries 1 Abs
[table]1st,SHEPHERDS,ROSNORSKE BERTIE BOLLINGER AT SHIANISE[/table]

Class 5 Maiden Dog 2 Entries  1Abs
[table]1st,LLOYDS,NIKARA DANCING ON AIR TO ARIANHOD[/table]

Class 6 Novice Dog 3 Entries 1Abs
[table]1st,LLOYDS,NIKARA DANCING ON AIR TO ARIANHOD
2nd,PIKES,LIREVAS ILLUSTRIOUS WITH BREEZELYN[/table]

Class 7 Graduate Dog 6 Entries 2Abs
[table]1st,CAUDWELLS,GLYNSAM SOLAR STORM
2nd,SHEPHERDS,ROSNORSKE BERTIE BOLLINGER AT SHIANISE
3rd,DUDEKS,LIGHTO THE TWINKLING STAR OF BLOSSOMRAIN
4th,BAJEK,CASPERS CAPER[/table]

Class 8 Mid Limit Dog 5 Entries 2 Abs
[table]1st,HUNTS,GLYNSAM WHITE DREAM
2nd,COLLINSONS,TARONAKITS KENKO WITH NORJACK
3rd,CAMERONS,VANDREEM IMPERIAL TIMO[/table]

Class 9 Open Dog 3 Entries  1Abs
[table]1st,JONES,VANDREEM IMPERIAL DEBRUSSI
2nd,PIKES,LIREVAS EXTREME NOBILITY[/table]

Class 10 Veteran Dog 0 Entries

[table]Best Dog,VANDREEM IMPERIAL DEBRUSSI
Reserve Best Dog,GLYNSAM WHITE DREAM
Best Puppy Dog,NIKARA DANCING ON AIR TO ARIANHOD[/table]

Class 11 Minor Puppy Bitch 2 Entries
[table]1st,NAYLORS,SAMNOUSKA TIME TO SJINE OF KARENSHKO
2nd,LEPLEYS,SARNOUSHKA MAGGIE MAE[/table]

Class 12 Puppy Bitch  5 Entries
[table]1st,FREERS,NIKARA DANCING WITH MY DREAM
2nd,WEBB & BATES,SMILIESAM LINE DANCER TAF
3rd,ZISSIS,HELLAS BLUEAGEAN VERDE FROM BLUEAGEAN
res,LEPLEYS,SARNOUSHKA MAGGIE MAE
vhc,MOODY & HAFFENDEN,NOVASKAYA LYKSEFF LEFAY[/table]

Class 13 Junior Bitch 6 Entries 1 Abs
[table]1st,FREERS,NIKARA DANCING WITH MY DREAM
2nd,WEBB & BATES,SMILIESAM LINE DANCER TAF
3rd,ZISSIS,HELLAS BLUEAGEAN VERDE FROM BLUEAGEAN
Res,GWYNNS,ROSNORSKE L’ANAYA LAURENT
vhc,BROWNS,LEALSAM SERENADE DA RUFF GEM AT SNOWCAP[/table]

Class 14 Yearling Bitch 5 entries 3 abs
[table]1st,ROGERS,VANDREEM IMPERIAL MIRCA
2nd,TAYLORS,GEMORA ROYAL HOPE FOR NADUSKA[/table]

Class 15 Maiden Bitch 2 Entries 1 Abs
[table]1st,LEPLEYS,SARNOUSHKA MAGGIE MAE[/table]

Class 16 Novice Bitch 5 Entries 4 Abs
[table]1st,MOODY & HAFFENDEN,NOVASKAYA LYKSEFF LEFAY[/table]

Class 17 Graduate Bitch 11 Entries 4 Abs
[table]1st,BOLDERSONS,LIREVAS SOVERIEGN AT ANNASIRIUS
2nd,ROGERS,VANDREEM IMPERIAL MIRCA
3rd,TAYLORS,GEMORA ROYAL HOPE FOR NADUSKA
res,SHORTS,ZEELUKZAK ICE’N GLORIOUS AT ZAKATIA
vhc,HOUNSLOWS,NIKITTA KATCH ME IF YOU CAN[/table]

Class 18 Mid Limit Bitch 12 Entries 5 Abs
[table]1st,BOLDERSONS,LIREVAS EXCESSIVE AT ANNASIRIUS
2nd,HOWLETTS,TIKSI SNOWFIRE
3rd,LEPLEY,SARNOUSHKA TIGER LILY
res,NAYLORS,KARENSHKO DIAMOND DAZZLER SH CM
vhc,YOUNGS,KIMEEKASAMS MISS CHIEF[/table]

Class 19 Open Bitch 7 Entries 2 Abs
[table]1st,COLLINSONS,NIKARA DIAMOND JUBILEE WITH NORJACK
2nd,HOUNDSLOWS,NIKITTA BORN TO BE WILD
3rd,GWYNNES,ZAMOYSKI LUCKY TIARA FOR ROSNORSKE
res,ROBINSON,GEMORA ROYAL MISCHIEF MAKER
vhc,WILKES,VANDREEM IMPERIAL CELVUTI[/table]

Class 20 Veteran Bitch 3 entries 2 Abs
[table]1st,WILDING,TRUESAM SILVER STARSPIRIT[/table]

[table]BEST BITCH,FREERS,NIKARA DANCING WITH MY DREAM
RES BEST BITCH,COLLINSONS,NIKARA DIAMOND JUBILEE WITH NORJACK
BEST PUPPY BITCH,FREERS,NIKARA DANCING MY DREAM[/table]

CLASS 27 BRACE 4 ENTRIES 2 ABS
[table]1ST,LEPLEY
2ND,YOUNG[/table]

CHILD HANDLING 12-16
AMY LEPLEY